İkinci Bakı Beynəlxalq Memarlıq Müsabiqəsinin Qalib-Layihələri

A nominasiyası üzrə – "İctimai memarlıq sahəsində həyata keçirilmiş ən yaxşı layihə"

 

Birinci yer Chowdhury Kashef Mahboob "Friendship centre" layihəsinə görə (Banqladeş)

 

a1     a2

 

 

İkinci yer Monica Garcia Fernandez "The Mysterious Story of the Garden that produces water" layihəsinə görə (İspaniya)

 

    b2

 

Üçüncü yer Oliveira Tiago Reis De Oliveira "Patio Huguenot" layihəsinə görə (Portuqaliya)

 

c1

 

B nominasiyası üzrə – "Yaşayış memarlığı sahəsində həyata keçirilmiş ən yaxşı layihə"

 

Birinci yer Takuro Yamamoto "Little House with  a Big Terrace" layihəsinə görə (Yaponiya)

 

dd1

 

İkinci yer Marcelino Miguel "Three Courtyards House" layihəsinə görə (Portuqaliya)

 

ee1

Üçüncü yer Humberto Conde (Hra-Lisboa Lda) "Terracos Cascais Apartment Buildings" layihəsinə görə (Portuqaliya)

 

ff1     ff2

 

C nominasiyası üzrə – "Həyata keçirilmiş ən yaxşı interyer"

 

Birinci yer Rasim Babakişiyev "İçərişəhər" tarixi-memarlıq qoruğunda interyerlərin ənənəvi həlli" layihəsinə görə (Azərbaycan)

 

in1     in2

 

 

İkinci yer Valentirov Olexiy "V-21 apartment" layihəsinə görə (Ukraina)

 

vo1     vo2

 

Üçüncü yer Drewes Marc Benjamin "Berliner Altbau"layihəsinə görə (Almaniya)

 dm1

 

D nominasiyası üzrə – "Həyata keçirilməmiş ən yaxşı layihə"

 

Birinci yer 3TI LAB, Antonello Stella & Paolo Rossi "New civic Centre" layihəsinə görə (İtaliya)

 

hk1

 

İkinci yer Humberto Conde (Hra –Lisboa Lda) "Ocean Platform Prison Outsiders.in" layihəsinə görə (Portuqaliya)

 

hk2

 

Üçüncü yer  Peretti Laura "Shebeke park in Baku" layihəsinə görə (İtaliya) 

 

hk3

 

E nominasiyası üzrə – "Landşaft memarlığı sahəsində həyata keçirilmiş ən yaxşı layihə"

 

Birinci yer Silva Raulino Ricardo Oliveira "Extesion of cemetery" layihəsinə görə (Portuqaliya)

 

lm11     lm12

 

İkinci yer Nguyen Hoang Manh "Naman retreat pure SPA" layihəsinə görə (Vyetnam)

 

lm2

Üçüncü yer Gascon Pepe "Squares in puigcerda" layihəsinə görə (İspaniya)

 

lm31     lm32

 

F nominasiyası üzrə – "Binaların bərpası və yenidən qurulması sahəsində həyata keçirilmiş ən yaxşı layihə"

 

Birinci yer Chang Yong Ter "Roll out the carpets" layihəsinə görə (Sinqapur)

 

bb11     bb12

 

İkinci yer Gascon Pepe "The City as Backdrop" layihəsinə görə (İspaniya)

 

bb21     bb22

 

Üçüncü yer Vasco Matias Correia "Tropical House" layihəsinə görə (Portuqaliya)

 

bb31     bb32

 

 

G nominasiyası üzrə – "Memarlıq sahəsində ən yaxşı nəşr"

 

Birinci yer Cumamədəl İmankulov “Türküstanın Qaraxanilər dövrü memarlığı” kitabına görə (Qırğızıstan)

 

 

İkinci yer Elçin Əliyev " Bakının konstruktivizm dövrü memarlığı: XX Əsrin 1920-1930-cu illəri"  kitabına görə (Azərbaycan) 

 

ms2

 

 

Üçüncü yer İgor Voskresenskiy"Memarlıq. İnşaat. Dizayn" jurnalının ikinci sayına görə (Rusiya)

 

GIII

 

Bakı şəhəri, Murtuza Muxtarov küçəsi, ev 24.

(+99412) 594-6932, 594-6840 (tel/faks)